Sobota 27 kwietnia 2024

Dzień Nauczyciela w I LO

14 października 2011 r. młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie wypełniła salę gimnastyczną Publicznego Gimnazjum nr 3, by zgodnie z tradycją podziękować nauczycielom za ich codzienny trud oraz przyjąć do społeczności szkolnej uczniów kl. I. Uroczystości przygotowanej przez uczniów kl. II EH i p. Marlenę Komorowską towarzyszyło hasło:

„DZIECI MAJĄ SKRZYDŁA, NAUCZYCIELE POMAGAJĄ IM JE ROZWINĄÄ†”.

Jego wymowa koresponduje z ideą, która stała u podstaw utworzenia z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej. Rocznica jej powstania - 14 października 1773 r. - obchodzona jest w Polsce jako święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Tego dnia uczniowie I LO złożyli życzenia swoim nauczycielom - zdrowia, szczęścia, radości, sukcesów w pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym, dziękowali za rozbudzanie zainteresowań, motywowanie do pracy i wskazywanie ponadczasowych wartości życiowych.

Tym razem słowom nie towarzyszyły tradycyjne kwiaty, uczniowie, zainspirowani przez opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza, postanowili wesprzeć akcję zainicjowaną przez Stowarzyszenie „Strapate Ranczo” pod hasłem „DOBROCZYNNY DZIEŃ NAUCZYCIELA”. Kadra pedagogiczna Bronka z otrzymanych od uczniów dyplomów z tytułem SUPER NAUCZYCIEL cieszyła się jak z najpiękniejszych kwiatów.

Święto Edukacji Narodowej to dobra okazja, by do społeczności szkolnej przyjąć uczniów kl. I.

Po złożeniu ślubowania na sztandar I LO mogli się wreszcie poczuć pełnoprawnymi członkami szkoły, a tym samym wcielać każdego dnia w życie antyczną dewizę uczniów Bronka SEMPER IN ALTUM, czyli zawsze wzwyż. Uroczystość uświetniły popisy wokalne uczennic kl. III – Mai Kraupe i Marty Ławskiej.

Urszula Kacprzak
w Bełchatowie