Piątek 26 kwietnia 2024

Dzień Strażaka w Kaszewicach

OSP w Kaszewicach była gospodarzem gminno-powiatowych obchodów tegorocznego Dnia Strażaka pod patronatem starosty bełchatowskiego Waldemara Wyczachowskiego. Na uroczystość złożyły się odznaczenia, prezenty, poczęstunek, ale przed wszystkim wiele ciepłych słów pod adresem strażaków ochotników.
główne2
Wśród gości wydarzenia znaleźli się przedstawiciele samorządów województwa łódzkiego, powiatu bełchatowskiego i gmin. Strażacy uczcili wyjątkowość roku 2018, w którym przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w odsłonięciu okolicznościowej tablicy. Pamiątką uroczystego spotkania będzie figurka św. Floriana, którą ustawiono przed salą OSP w Kaszewicach.

Miejscem świętowania była również Opera Leśna w Kaszewicach. Spotkało się tutaj ponad 200 osób, strażaków i gości, by wspólnie cieszyć się strażacką fetą. Na zakończenie poczestowano wszystkim smaczna grochówką, ufundowaną przez samorząd powiatu w ramach patronatu honorowego starosty bełchatowskiego.

Zespół ds. Promocji w starostwie