Czwartek 24 stycznia 2019

Edukacja w terenie przyjemna i pożyteczna

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Wiedzę o roślinach i zwierzętach, ciekawych zjawiskach w przyrodzie czy formach ochrony środowiska poznają w terenie uczniowie szkół z naszego powiatu, uczestnicy wyjazdów ekologicznych, współfinansowanych przez bełchatowskie starostwo. Na liście odwiedzonych miejsc są m.in. ogrody zoologiczne, parki krajobrazowe, muzea przyrodnicze.
zdjęcie
Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko, co go otacza. Jednym ze skutecznych czynników aktywizujących dzieci i młodzież jest kontakt z przyrodą, która jest bogatym źródłem przeżyć, wrażeń i doznań.

Wyjazdy ekologiczne należą do bardzo lubianych przez dzieci i młodzież form organizacyjnych procesu dydaktyczno-ekologicznego. Jest to spowodowane tym, że wyjazdy wyzwalają u dzieci tęsknotę do tych działań, które wychodzą poza ramy budynku i otoczenia szkoły.

W ramach edukacji ekologicznej na świeżym powiatrzu odbyły się następujące wyjazdy w miejsca związane z przyrodą i ochroną środowiska. Do tej pory uczniowie mogli skorzystać z wyjazdów do Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie, Zagrody w Konarzewie, Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, Muzeum Geologicznego w Łodzi, zoo w Łodzi i w Borysewie, Przedborskiego Parku Krajobrazowego, Arboretum w Rogowie, Ojcowskiego Parku Narodowego i Szkółki Leśnej w Borowinach.
Anna Kurzydlak
Referat ds.edukacji ekologicznej
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót