Piątek 26 kwietnia 2024

Eko-piknik dla ciekawych wiedzy o przyrodzie

Konkursy, występy, stoiska z różnymi produktami i warsztaty będą mieć miejsce na placu przy „Gigantach Mocy” w Bełchatowie podczas tegorocznego Eko-pikniku, organizowanego przez bełchatowskie starostwo. Wydarzenie planowane jest 27 września, ale chętni do udziału w konkursach, czy do zaprezentowania się na scenie lub stoisku, powinni zgłosić się wcześniej we wskazanych regulaminowo terminach.
glowne
Tradycja Eko-pikniku ma już kilka lat. Jest to jedno z wielu przedsięwzięć edukacji ekologicznej mieszkańców, podejmowanych przez samorząd powiatu bełchatowskiego. W plenerowej scenerii organizowane są stoiska z różnorodnymi produktami, np. żywnościowymi czy zdrowotnymi, konkursy wiedzy o przyrodzie i ochronie środowiska, quizy, gry i zabawy oraz konkursy plastyczne i muzyczne. Ten ostatni to Festiwal Piosenki Ekologicznej, którego repertuar (piosenka lub utwór słowno-muzyczny) dotyczy treści związanych z przyrodą, środowiskiem i zdrowym trybem życia. Uczestnikami festiwalu mogą być soliści lub zespoły z placówek oświatowych i wychowawczych z terenu powiatu bełchatowskiego. Jury będzie oceniać dobór repertuaru, odpowiadającego idei konkursu, poziom warsztatu wykonawczego, interpretację wokalno-sceniczną. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie karty zgłoszeniowej w terminie do 10 września (karta jest załącznikiem do regulaminu-poniżej artykułu).

W ramach Eko-pikniku i połączonego z nim Święta Miodu odbędzie się też konkurs na formę przestrzenną ph:,,Magiczny świat pszczół”. Polega on na wykonaniu z surowców wtórnych i naturalnych pracy plastycznej, nawiązującej do tematu konkursu. Wymiary dzieła, umieszczonego na stabilnej podstawie, nie mogą przekroczyć wymiarów: 60cm/80cm/120cm. Uczestnikiem konkursu może być uczeń z placówki oświatowej i wychowawczej z terenu powiatu bełchatowskiego, biorącej udział w Eko-pikniku. Placówka zgłasza maksymalnie jedną pracę plastyczną. Do 20 września należy ją przekazać do starostwa.

Organizacje, stowarzyszenia, zespoły muzyczne i soliści oraz wystawcy, zainteresowani udziałem w wydarzeniu, mogą do 2 września kontaktować się z Wydziałem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w starostwie (tel.44/635 86 06; Agnieszka Pogocka, Anna Kurzydlak; e-mail: apogocka@powiat-belchatowski.pl; akurzydlak@powiat-belchatowski.pl).
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji