Piątek 26 kwietnia 2024

Ekologia na pikniku

8 września 2017 r. na scenie i placu przy Gigantach Mocy w Bełchatowie odbył się III Powiatowy EKO-PIKNIK 2017, który zgromadził miłośników ekologii, śpiewu oraz miodu i innych atrakcji przygotowanych przez referat ds. edukacji ekologicznej bełchatowskiego starostwa.
glowne
W ramach EKO-PIKNIKU 2017 przeprowadzone zostały  Festiwal Piosenki Ekologicznej i  Konkurs plastyczny „Coś z niczego”. Podczas Festiwalu swoje umiejętności wokalne zaprezentowało blisko 30 solistów oraz zespołów z placówek oświatowych i wychowawczych z terenu powiatu bełchatowskiego, jak i lokalne zespoły składające się z osób dorosłych: Promienie Bełchatowa, Moderato oraz „Ale Babki”.
Komisja konkursowa oceniła ich występy w następujący sposób:
- I miejsce: Zespół Biedroneczki z Gminnego Ośrodka Kultury w Klukach oraz Zespół z Szkoły Podstawowej Nr 13 w Bełchatowie
II miejsce – Aleksandra Rogut z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie
- III miejsce: Aleksandra Wyczachowska z Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bełchatowie oraz Sylwia Lewińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie.
Podziękowania otrzymały również występujące zespoły: Promienie Bełchatowa, Moderato oraz „Ale Babki”.
Komisja konkursowa oceniła również zdolności plastyczne młodych ekologów:
- I miejsce w kategorii praca grupowa zajęła Akademia „JABŁUSZKO”
- I miejsce w kategorii praca indywidualna zajęła Nikola Zdrojewska z Ośrodka Interwencyjno-Socjalizacyjnego w Bełchatowie. Pozostali laureaci to Krzysztof Kociński, Marcel Smolarek, Zuzanna Pasternak, Wiktoria Wieruszyńska oraz Lena Zeler.
Dla odwiedzających zostały przygotowane atrakcje przez firmę eventową „Bajkoland”: malowanie buziek, tworzenie stworków z balonów, animacje sprawnościowe i taneczne, tworzenie biżuterii oraz zabawy bańkami mydlanymi. Odwiedzający piknik mogli posilić się pysznymi potrawami przygotowanymi przez Gminne Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Drużbicach, skosztować miodu na stoiskach przygotowanych przez przedstawicieli Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bełchatowie czy lodami serwowanymi przez firmę Sweetcar.
Swoje stoiska zaprezentowały również: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 9 w Bełchatowie, Stowarzyszenie Amazonki oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie.
Magdalena Luba
Wydział Ochrony Środowiska