Piątek 26 kwietnia 2024

Ekologiczna moda z tektury, plastiku i gazet

Liczyła się pomysłowość, różnorodność użytych materiałów, najlepiej recyklingowych, a także wykonanie i zaprezentowanie swojej pracy na zdjęciu. Konkurs pt. „EKO STRÓJ”, zorganizowany przez Gminę Drużbice i bełchatowskie starostwo, miał na celu kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Użycie do wykonania prac surowców wtórnych uczy, jak można pożytecznie wykorzystać to, co wydaje się już niepotrzebne i bezużyteczne.
glowne2
Spośród 24 nadesłanych prac, wyłoniono osiem najlepszych. W kategorii klas I-III na podium stanęli:
I miejsce - Bartosz Agatowski,
II miejsce - Oliwia Pankiewicz,
III miejsce - Nikola Jakóbczak.
Wyróżnienia przyznano Lenie Góralczyk, Natalii Jacoń, Antoninie Mazur, Natalii Michalak oraz Antoniemu Szczepaniakowi.
W kategorii klas IV-VIII:
I miejsce - Natalia Chudzik,
II miejsce ex eaquo - Maja Wiederyńska oraz Michał Stępczyński,
III miejsce ex eaquo – Maja Ratalewska i Kacper Szczukocki.
Wyróżnienia otrzymali: Julia Stępień, Dominika Dawidowicz, Maja Rojek, Jakub Walczak, Piotr Pawlak, Kacper Owczarek, Tomasz Miłkowski, Igor Kaczewiak, Igor Kosacki, Grzegorz Piekarski oraz Filip Szczepaniak.

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie ufundowało nagrody.
Wydział Ochrony Środowiska