Środa 08 maja 2024

Energetycy spotkali się na boisku

Mistrzostwa Polski Energetyków w Halowej Piłce Nożnej OLDBOY rozegrane zostały w Bełchatowie po raz trzynasty. Organizatorem MP było Towarzystwo Sportu i Rekreacji "Jupiter" działające w Elektrowni Bełchatów. Osiemnaście drużyn związanych z branżą energetyczną rywalizowało w trwającym trzy dni turnieju (28-30.marca). Do stolicy polskiej energetyki przyjechały ekipy z Warszawy, Łodzi, Lublina, Białegostoku, Bydgoszczy, Opola, Dolnej Odry, Turowa, Rzeszowa, Łazisk Górnych, Rybnika, Strzelec Opolskich, Raciborza i Wólki Pełkińskiej.
główne
Mistrzami Polski Energetyków w Halowej Piłce Nożnej OLDBOY zostali zawodnicy drużyny TSiR "Jupiter" którzy pokonali w finale drużynę PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Stal-System S.A.
Nagrody indywidualne:
Najlepszy zawodnik - Bartosz Kaczorowski "Jupiter";
Najlepszy bramkarz - Krzysztof Śliwczyński El. Turów;
Najlepszy obrońca - Dariusz Kątnik Stal-System;
Król strzelców - Adam Kajdanek El Bełchatów (15 goli);
Zawodnik Fair Play - Janusz Kubalik Rafako S.A.;
Najstarszy zawodnik - Andrzej Szłapiński (63 lata) Bydgoszcz;
Najsympatyczniejszy zawodnik - Jacek Rybnik Białystok;
Nagroda im. Tadeusza Mielczarka "Serce do gry" - Leszek Matusiak PGE GiEK S.A. - Centrala Spółki.

Patronat nad XIII Mistrzostwami Polski Energetyków w Halowej Piłce Nożnej OLDBOY Bełchatów 2019 sprawowali: Dorota Pędziwiatr – Starosta Bełchatowski, Henryk Baranowski - Prezes Zarządu PGE S.A., Norbert Grudzień - Wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji i Zarządzania Majątkiem, Mariola Czechowska – prezydent Bełchatowa, Marek Ciapała - Dyrektor PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów.

Mariusz Zawadzki