Piątek 26 kwietnia 2024

Finał konkursu "Bezpieczna elektryczność"

Odbyła się VII edycja konkursu „Bezpieczna elektryczność” organizowana przez Oddział Piotrkowski Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Patronat nad konkursem sprawował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
glowne
Celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród młodzieży wiedzy na temat bezpiecznego kontaktu z elektrycznością. Przedsięwzięcie to wpływa na wzrost świadomości uczniów dotyczący obsługi urządzeń elektrycznych.

31 marca 2017 w szkołach macierzystych pod kierunkiem przewodniczących komisji szkolnych odbył się I etap VII edycji konkursu Wiedzy Elektrycznej „Bezpieczna Elektryczność. Do I etapu konkursu przystąpiło 7 szkół z powiatów: bełchatowskiego, piotrkowskiego i tomaszowskiego. Łącznie do I etapu konkursu przystąpiło 285 uczniów. II etap konkursu odbył się 21 kwietnia 2017r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie, przystąpiło do niego 33 uczniów.
Wyniki Konkursu :
Retke Adam ZSP w Kleszczowie
Pietrzak Patryk ZSP w Kleszczowie
Jędrychowicz Bartłomiej ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
Jeziorski Szymon ZSP w Kleszczowie
Markiewicz Mateusz ZSP w Kleszczowie
Jurkevich Sergiusz ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
Przerywacz Tomasz ZSP nr3 w Bełchatowie
Brzezowski Bartosz ZSP w Kleszczowie
Pielesiek Maksymilian ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
Baran Patryk ZSP w Kleszczowie

Sponsorami nagród w konkursie byli: Powiat Bełchatowski, Urząd Gminy w Kleszczowie
Wydawnictwo INPE oraz Oddział Piotrkowski Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
Dariusz Ślęzak,
oprac. Krzysztof Borowski