Piątek 26 kwietnia 2024

Finansowy zastrzyk dla strażaków ochotników

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej mogą ubiegać się o 5 tys. zł na wsparcie swojej działalności w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, składając wnioski za pośrednictwem Komendanta Powiatowego PSP. Termin złożenia dokumentów upływa 10 września.
główne2
Ministerstwo zabezpieczyło dla OSP w kraju 82 mln zł. Jednostka może otrzymać maksymalnie 5 tys. zł. Jeśli nie zostanie wykorzystana cała ministerialna pula, będzie jeszcze jedna szansa i nowy termin na złożenie nowego wniosku. Na terenie powiatu bełchatowskiego istnieje 67 jednostek OSP, w tym 17 należy do Krajowego Systemu ratowniczo-gaśniczego. Do KP PSP w Bełchatowie wpłynęło dotąd 20 podań o dofinansowanie. Komenda sprawdzi poprawność wypełnionych formularzy, dołączy do nich swoją opinię i przekaże do Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi. Na tym szczeblu odbywa się akceptacja wniosku i przygotowanie projektu umowy na dofinansowanie konkretnych zadań.

OSP mogą ubiegać się o wsparcie swojej bieżącej działalności, w tym:
- przedsięwzięć służących krzewieniu sportu i kultury fizycznej, pozwalających na rozwinięcie sprawności wykorzystywanej w działaniach ratowniczych,
- przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych propagujących wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej.
- współdziałania między lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej,
- propagowania zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji
wniosek_o_dotacje_OSP_2019 (doc) 0.06mb (Pobrań: 78)