Piątek 26 kwietnia 2024

Gala powiatowych gwiazd sportu i kultury

Nagrody pieniężne, zwane Nagrodami Starosty Bełchatowskiego, dla artystów, sportowców i trenerów, w sumie ponad 35 tysięcy złotych przyznał Zarząd Powiatu w Bełchatowie trzydziestu mieszkańcom powiatu, którzy w mijającym roku osiągnęli spektakularne sukcesy w swoich dziedzinach. W piątek, 14 grudnia, odbyła się uroczystość podsumowująca rok kulturalny i sportowy w powiecie z udziałem laureatów ww. nagród.
główne!
Pula nagród dla artystów wynosi w tym roku 7500 zł. Trzy z wyróżnionych osób to muzycy, czwarta działa w obszarze sztuki plastycznej, fotograficznej i poetyckiej. Bartłomiej Domański z Kluk jest dyrygentem, uczestnikiem wielu projektów, m.in. „Requiem” Gabriela Faurego, „Abba Symfonicznie” na Dniach Ursynowa w Warszawie. Prowadzi dwa zespoły: Chór w II Liceum Ogólnokształcącym oraz Orkiestrę Dętą OSP Dobrzelów. Tomasz Orłowski to wirtuoz saksofonu, laureat każdego konkursu, w którym brał udział. Konrad Fiszer jest instrumentalistą, gra na flecie. Na liście jego osiągnięć są m.in. I nagroda w konkursie International Music Competition Salzburg, wyróżnienie w Classical Concerto Competition of Royal Conservatoire of Scotland. Mariusz Gosławski to plastyk, fotograf, poeta i teolog, znany w Polsce artysta malujący kawą, uczestnik licznych wydarzeń kulturalnych w Polsce, autor warsztatów artystycznych, prelekcji i wykładów. W roku 2018 brał udział w około 50 inicjatywach artystycznych.

28 tysięcy złotych podzielono wśród sportowców i trenerów. Najwyższa nagroda wyniosła 1590 zł, najniższa 337 zł. Kryteria przyznania takiego wyróżnienia precyzuje regulamin. Istotnym warunkiem jest promocja powiatu bełchatowskiego na jego terenie i poza nim.

Nagrodzeni sportowcy: Waldemar Stawowczyk, Weronika Centka, Ida Lis, Aleksandra Gaworska, Sebastian Link, Jacek Dawid, Krzysztof Brezyna, Mariusz Jurczyk, Michał Benben, Szymon Woźniak, Marcin Marciniak, Dominik Proszak, Maja Naturalna, Kacper Wośko, Julia Grochulska, Natalia Krześlak, Karolina Stępień, Łukasz Nowicki, Mateusz Górny, Julia Grzelewska, Oskar Łucki, Filip Chrosta, Aniela Lis, Jakub Śniady, Patrycja Hałubińska, Adam Patrzyk.

Nagrodzeni trenerzy: Dominik Posmyk, Radosław Kolanek, Łukasz Mantyk, Michał Benben, Michał Tybora, Stefan Piasecki.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół dfs. Promocji