Piątek 26 kwietnia 2024

GKS I Bełchatów wygrał Ligę Mistrzów

Dwanaście zespołów, reprezentujących kluby i szkółki z naszego województwa, uczestniczyło 23 lutego w Turnieju Piłki Nożnej „PGE Bełchatów Cup 2019" dla rocznika 2007 i młodszych. GKS Bełchatów wystawił aż trzy zespoły. GKS I zdobył główne trofeum w Lidze Mistrzów. Przedsięwzięciu patronowała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski. Z budżetu powiatu sfinansowano zakup pucharów.
glowne
Do Bełchatowa przyjechały zespoły MZK Zduńska Wola, LKS Zawisza Pajęczno, Jutrzenka Bychlew, AP SOCCER Bełchatów, Warta Sieradz, APN FUNINIO Łask, ŁKS Łódź, a gościł je GKS Bełchatów. Każda 6-osobowa drużyna rozegrała po osiem 15-minutowych meczów. Grano na dwóch boiskach równocześnie. Zawodnikom gromko kibicowali rodzice, ale także zawodnicy bełchatowskiego klubu, którzy po zakończeniu turnieju dekorowali medalami młodszych kolegów. Puchary dla zwycięskich drużyn drużyny odebrały z rąk starosty Doroty Pędziwiatr i Wiktora Rydza, prezesa GKS Bełchatów. Królem strzelców z 17 golami został Tobiasz Mras (GKS Bełchatów I) a najlepszym zawodnikiem wybrany został Maks Sypniewski (ŁKS Łódź)

Klasyfikacje końcowe turnieju:
Liga Mistrzów:
1. GKS I Bełchatów (komplet zwycięstw, bramki 33:7)
2. ŁKS Łódź
3. Funinio Łask - Kolumna
4. Zawisza Pajęczno
5. Warta Sieradz
6. Jutrzenka I Bychlew
Liga Europy:
1. MKS I Zduńska Wola
2. MKS II
3. GKS II
4. Jutrzenka II
5. GKS III
6. Soccer Bełchatów
Składy drużyn GKS:

GKS I - Eryk Grzesiak, Marcel Sadziński, Julian Irzykowski, Olivier Pasieka, Damian Wróblewski, Krzysztof Pazera, Alan Siwek i Tobiasz Mras.

GKS II - Mikołaj Gaspar i Eryk Grzesiak, Tobiasz Stępień, Mateusz Sokołowski, Paweł Witkowski, Franciszek Szymczyk, Jakub Mielczarek, Dawid Szczepocki, Kaspian Jasiczek.

GKS III - Jakub Kowalczyk, Filip Ślizak, Dawid Wolankiewicz, Kacper Aksman, Filip Zawiasa, Mateusz Krawiec, Bartosz Kwaśnik, Adrian Małocha, Kornel Mazurek.
Źródło: GKS Bełchatów, oficjalna strona klubu
Opr.Agnieszka Zawodzińska