Sobota 27 kwietnia 2024

Kolędy i pastorałki na festiwalach

Gminny Ośrodek Kultury w Klukach i Stowarzyszenie Zespół Wokalny „Biedroneczki” organizują dla dzieci i młodzieży z powiatu bełchatowskiego I Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”. 15 grudnia w Klukach odbędą się przesłuchania uczestników, 6 stycznia – koncert laureatów. Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Doroty Pędziwiatr, starosty bełchatowskiego.
glowne
Warunki uczestnictwa w festiwalu opisuje regulamin. Uczestnicy muszą przekazać organizatorowi formularz zgłoszenia (załącznik pod artykułem). Termin upływa 12 grudnia. Szkoły, które oddelegują swoich uczniów, mogą zgłosić maksymalnie trzech wykonawców, solistów i zespoły. Soliści będą mogli zaśpiewać tylko jeden utwór, chóry i zespoły – po dwa. Jury będzie oceniać umiejętności wokalne wykonawców, interpretacje kolęd i pastorałek, ogólne wrażenie artystyczne. Przesłuchania planowane są 15 grudnia (sobota) od godz. 10 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Klukach. Werdykt zostanie ogłoszony podczas koncertu 6 stycznia 2019 r. w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Kaszewicach ok. godz. 16.45.

Od kilkunastu lat Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek „Boże Narodzenie” organizują również parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie, szkoły podstawowe nr 12 i nr 13 oraz Miejskie Centrum Kultury. Przegląd uczestników potrwa 7-9 grudnia, zaś laureaci zaprezentują się 13 stycznia na koncercie w kościele na os. Binków.

Oba wydarzenia objęte są patronatem Doroty Pędziwiatr,  starosty bełchatowskiego. Na zakup nagród zostanie przekazany 1000 zł.
Regulamin festiwalu (pdf) 0.50mb (Pobrań: 189)
Karta zgłoszeniowa (jpg) 0.58mb (Pobrań: 119)