Niedziela 31 maja 2020

Kolejne sto lat niech żyje nam OSP w Bocianisze!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Ochotnicza Straż Pożarna w Bocianisze obchodziła 100-lecie swojego powstania. Jubileusz, objęty patronatem honorowym Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr, świętowano z udziałem mieszkańców wsi i licznych gości z gminy Zelów i powiatu bełchatowskiego. 
zdjęcie
Jednostka OSP w Bocianisze została zawiązana w marcu 1918 roku, w przededniu nadchodzącej niepodległości państwa polskiego. Pierwszym prezesem był Józef Zajączkowski, a pierwszym naczelnikiem Antoni Chrzanowski. To pod ich kierownictwem organizowała się brać strażacka, która brała udział w gaszeniu pożarów, a jesienią 1918 roku dokonywała rozbrajania wojsk niemieckich w Łobudzicach. Obecnie jednostka przeżywa okres odradzania się po kliku latach zastoju.

Setny jubileusz obchodzono z wielką, strażacką pompą. Nabożeństwo, defilada, gratulacje i odznaczenia dla najaktywniejszych działaczy, ale przede wszystkim rozmowy na temat planów na przyszłość, uczyniły z tej uroczystości wyjątkowe wydarzenie. W imieniu samorządu powiatu uczestniczył w niej Sławomir Malinowski, Przewodniczący Rady Powiatu w Bełchatowie. 
Zespół PR
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót