Piątek 26 kwietnia 2024

Kolejni młodzi mężczyźni przed kwalifikacją wojskową

2 marca w powiecie bełchatowskim rozpocznie się kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1999 roku. Powiatowa Komisja Lekarska będzie pracować w Bursie Szkolnej przy ul. Czaplinieckiej 66 w Bełchatowie. Łączna liczba osób podlegających w tym roku kwalifikacji wojskowej w powiecie bełchatowskim to 691.
kwalifikacja wojskowa
Kwalifikacja wojskowa w powiecie bełchatowskim rozpocznie si 02 marca  i trwać będzie do 6 kwietnia. Za przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej na terenie powiatu odpowiada starosta. Jej organizacją zajmuje się wydział spraw obywatelskich starostwa.

Harmonogram pracy komisji lekarskiej:

02.03-19.03  – Miasto Bełchatów
19.03 – Gmina Drużbice
20.03-22.03 -  Gmina Bełchatów
22.03 – 26.03 – Gmina Szczerców
26.03-28.03 Gmina Kleszczów
28.03 Gmina Rusiec
29.03 Gmina Kluki
29.03 – 04.04.Miasto i Gmina Zelów
05.04.2018     K O B I E T Y
06.04.2018 r. Osoby powracające z badań specjalistycznych.
Dzień 5 kwietnia przeznaczony jest dla kobiet, które kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych lub na kierunkach psychologicznych.

Obowiązek stawienia się przed komisją wojskową polega na stawieniu się przed się przed wójtem lub burmistrzem (prezydentem miasta), powiatową komisją lekarską oraz wojskowym komendantem uzupełnień. W czasie kwalifikacji organy te urzędują w jednym lokalu.
Ci, którzy na kwalifikację zostają wezwani po raz pierwszy, muszą zabrać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport), dokumentację medyczną (jeżeli taką posiadają), aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm oraz dokumenty potwierdzające wykształcenie, kwalifikacje zawodowe lub zaświadczenie o kontynuacji nauki. Osoby, które już brały udział w KW, powinny zabrać: dokument potwierdzający tożsamość, bieżącą dokumentację medyczną z wynikami specjalistycznych badań z okresu ostatnich 12 miesięcy oraz książeczkę wojskową.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy