Piątek 26 kwietnia 2024

Kolorowy Dzień Dziecka

Słodycze i tysiąc pięćset złotych przekazał Starosta Bełchatowski na paczki dla dzieci, które zostały zaproszone przez Fundację Pomagamy Dzieciakom Ziemi Łódzkiej na zabawę z okazji Dnia Dziecka. Wzięło w niej udział około 70 dzieci, podopiecznych bełchatowskich świetlic  środowiskowych. „Kolorowy Dzień Dziecka” ma już swoją kilkuletnią tradycję. W pierwszy dzień czerwca dla najmłodszych organizowany jest co roku festyn z wieloma atrakcjami artystycznymi i kulinarnymi.

Słodycze i tysiąc pięćset złotych przekazał Starosta Bełchatowski na paczki dla dzieci, które zostały zaproszone przez Fundację Pomagamy Dzieciakom Ziemi Łódzkiej na zabawę z okazji Dnia Dziecka. Wzięło w niej udział około 70 dzieci, m.in. podopiecznych bełchatowskich świetlic  środowiskowych. „Kolorowy Dzień Dziecka” ma już swoją kilkuletnią tradycję. W pierwszy dzień czerwca dla najmłodszych organizowany jest co roku festyn z wieloma atrakcjami artystycznymi i kulinarnymi. W tym roku dzieci bawiły się w Oratorium Jana Pawła II przy ul. Kościuszki w Bełchatowie.

Konkursy, wspólny taniec i śpiewanie, słodki poczęstunek i pieczone kiełbaski nie pozwoliły nikomu się nudzić. Wicestarosta Marek Jasiński życzył maluchom dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Przyznał, że Dzień Dziecka jest wyjątkowym świętem, w którym każdy, nawet dorosły człowiek, stara się poczuć radość i beztroskę, czyli uczucia, które towarzyszą najmłodszym.

- Stąd też można powiedzieć, że dziś każdy z nas jest dzieckiem, które chce cieszyć się, bawić i śmiać. Niech te szczęśliwe chwile  zostaną z wami jak najdłużej – powiedział M. Jasiński.

Dobrej zabawy życzyły małym gościom także osoby związane z Fundacją: Piotr Tumidajewicz i ks. Władysław Staśkiewicz.

Fundacja "Pomagamy Dzieciakom Ziemi Łódzkiej" istnieje od maja 2004r., a jej celem jest prowadzenie działalności dobroczynnej, charytatywnej i wychowawczej na rzecz potrzebujących dzieci. Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, a środki finansowe pozyskiwane od sponsorów i darczyńców przekazuje w całości dla dzieci, w tym także niepełnosprawnych – podopiecznych świetlic, domów dziecka, z rodzin ubogich. Za zgromadzone pieniądze organizowana jest dla nich pomoc rzeczowa, stypendia, wyjazdy wakacyjne.

A. Zawodzińska, Wydział PR