Piątek 26 kwietnia 2024

Latem odebrali nagrody za pomoc zwierzętom zimą

W dniu 20.06.2017 r. w sali edukacyjnej "Borowiny" miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu "Zimowa pomoc dla zwierząt", który był organizowany przez Ligę Ochrony Przyrody w Bełchatowie, Nadleśnictwo Bełchatów oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
1
Celem konkursu było zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat świata przyrody, jego zagrożeń i pomocy ze strony ludzi w okresie zimowym zwierzętom. Konkurs, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu bełchatowskiego składał się z dwóch części. Pierwsza część - indywidualny konkurs plastyczny, druga część polegała na prowadzeniu akcji dokarmiania i złożeniu sprawozdania w postaci filmiku. Dzieci przez cały rok szkolny zbierały ziarno, suchy chleb, orzechy, marchew, buraki, żołędzie, kasztany, budowały i odnawiały budki dla ptaków, paśniki. Dokarmianie odbywało się w porozumieniu z leśniczym lub przedstawicielem Koła Łowieckiego. Ze zbiórek pokarmu, wycieczek do lasu i innych działań związanych z konkursem każda grupa robiła sprawozdanie w postaci filmiku, który dostarczyła do Nadleśnictwa. Na podstawie konkursu plastycznego i filmu zostało wyłonione pięć placówek, które miały za zadanie przedstawić prezentacje z zakresu ochrony przyrody. Do ścisłego finału zakwalifikowały się następujące szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bełchatowie, Szkoła Podstawowa w Kaszewicach, Gimnazjum w Łobudzicach, Szkoła Podstawowa nr 9 w Bełchatowie, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bełchatowie. Konkurs wygrała Szkoła Podstawowa w Kaszewicach. Łącznie w konkursie wzięło udział prawie 200 dzieci z 38 placówek. Starostwo Powiatowe w Bełchatowie sfinansowało nagrody w wysokości 600,00 zł.
Magdalena Luba
Referat ds.edukacji ekologicznej