Wtorek 19 lutego 2019

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Jeszcze 160 osób może skorzystać z bezpłatnych badań fundowanych przez powiat, w ramach programu „Ekologiczny styl życia”. W tegorocznej, piątej edycji projektu łącznie może wziąć udział tysiąc osób, natomiast w poprzednich edycjach przebadało się blisko cztery tysiące mieszkańców powiatu.
zdjęcie
W programie „Ekologiczny styl życia” powinny wziąć w nim udział przede wszystkim osoby z nadwagą, problemami z układem krążenia, chorobami przewodu pokarmowego, chorobami tarczycy i cukrzycą. Otrzymają oni cenne wskazówki, jak zadbać o kondycję fizyczną, a przede wszystkim właściwą dietę. Konsultacje ze specjalistą poprzedzą badania laboratoryjne krwi obejmujące:
- cholesterol całkowity (HDL, LDL),
- trójglicerydy
- morfologia,
- ASPAT,
- ALAT,
- TSH,
- elektrolity,
- poziom cukru we krwi.

Program „Ekologiczny styl życia” rozpoczął się pod koniec lutego i potrwa do czasu wykonania badań dla tysiąca osób, jednak nie dłużej niż do 28 września br. Badania realizuje przychodnia Mega Med przy ul. Czaplinieckiej 93/95 w Bełchatowie. Rejestracja telefoniczna czynna jest w dni powszednie od godz. 10 do 20 pod numerami tel. 44 635 29 01 i 44 635 29 02. W sprawie uzyskania dodatkowych informacji o programie można dzwonić w godz. 8.30 do 16 pod nr 44 635 29 98 lub 695 351 751. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Program składa się z dwóch części, w pierwszej prowadzone są badania laboratoryjne, które wykrywają ewentualne zaburzenia metaboliczne, w drugim z kolei wyniki diagnozowane są z dietetykiem, który w przypadku odchyleń kieruje do lekarza lub specjalisty. Program dedykowany jest również ludziom zdrowym, którzy nigdy, lub dawno się nie badali. W poprzednich edycjach udało się wykryć wiele przypadków stanów przedchorobowych, na przykład cukrzyce, stany przedcukrzycowe, podwyższone poziomy gospodarki lipidowej.
 
 Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót