Piątek 26 kwietnia 2024

Majowa sesja

Za nami majowa sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. Sesja obfitowała w szereg sprawozdań z działalności za ubiegły rok. Radni zapoznali się między innymi ze stanem bezpieczeństwa sanitarnego powiatu bełchatowskiego w 2018 roku.
główne
Sprawozdanie przedstawiła Elżbieta Świerczyńska – Musiał, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie. Z kolei Monika Selerowicz, pełnomocnik starosty ds. współpracy z organizacjami samorządowymi przedstawiła sprawozdanie z realizacji „Programu współpracy Powiatu Bełchatowskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2018”. Radni wysłuchali też sprawozdania z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie za 2018 rok i zapoznali się z oceną zasobów pomocy społecznej w zeszłym roku. Z tematów aktualnych rozpatrzono uchwałę w sprawie wdrożenia „Lokalnego Programu Pomocy Społecznej dla powiatu bełchatowskiego na lata 2019-2020” oraz uchwałę w sprawie zasad udzielania stypendium motywacyjnego Rady Powiatu w Bełchatowie dla uczniów szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski.
Przedmiotem obrad radnych były również skargi na działania Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bełchatowie oraz na działania Starosty Bełchatowskiego. Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Bełchatowie zaprezentowała realizację rocznego planu kontroli za I kwartał 2019 roku.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy