Sobota 27 kwietnia 2024

„Mała książka – wielki człowiek”

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie przystąpiła do projektu, realizowanego przez Instytut Książki, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, który adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki 2013-2016).

PLAKAT 2019
Dzieci w wieku 3-6 lat, które odwiedzą bibliotekę otrzymają w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdzie się także poradnik dla rodziców, który przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.
Wyprawki Czytelnicze będzie można odbierać w Wypożyczalni dla dzieci w Bibliotece głównej oraz wszystkich Filiach.

Źródło:MiPBP w Bełchatowie