Środa 08 maja 2024

Mikołajkowa wizyta starosty w domu dziecka

Mikołajki – czas niespodzianek, wręczania drobnych upominków i życzliwych gestów. Starosta Dorota Pędziwiatr z okazji Świętego Mikołaja oczywiście nie mogła zapomnieć o podopiecznych Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej. Wręczyła dzieciom powiatowe upominki, a jej ciepłe słowa sprawiły,  że radośnie rozbłysły dziecięce oczy.
główne111

[…] Nie ma chyba na świecie osoby, która nie lubiłaby prezentów. Ja uwielbiam, bo zawsze poprawiają mi humor – wyznała starosta Dorota Pędziwiatr. I tego właśnie wam życzę, abyście byli zawsze uśmiechnięci i szczęśliwi. Abyście mogli spełniać wasze marzenia i snuli odważne plany na przyszłość.
Nie zabrakło również słów wyrażających wdzięczność za ogromny trud i zaangażowanie, jaki opiekunowie wkładają, by stworzyć swoim podopiecznym prawdziwy, ciepły i bezpieczny dom.

Obecnie w placówce przebywa łącznie 15 dzieci w wieku od 8 do 18 lat. Od strony wyposażenia i dostosowania do wieku dziecięcego to miejsce, gdzie wyczuwa się atmosferę rodzinnego miejsca. Dyrektor ośrodka Jacenty Pajkert wraz z opiekunami, dbają, aby dzieciom niczego nie brakowało, odpowiadając tym samym na liczne potrzeby młodych wychowanków powiatowej placówki.

Zespół ds. Promocji
​Starostwo Powiatowe w Bełchatowie