Piątek 26 kwietnia 2024

Miłość ojczysta jak malowana

Z zaproszenia świetlicy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kleszczowie do udziału w konkursie plastycznym skorzystało 119 uczniów, reprezentujących 9 szkół powiatu bełchatowskiego. Konkurs odbył się pod patronatem wójta gminy Kleszczów i był jednym z wydarzeń gminnych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
glowne2
Prace plastyczne, których temat brzmiał „Kocham moją ojczyznę”, oceniło jury, biorąc pod uwagę: przekaz pracy, dobór techniki plastycznej, oryginalność, samodzielność, a także ogólny wyraz artystyczny. Wśród uczniów klas I-III laureatami konkursu zostali: ● I m. - Alicja Rzeźnik (SP w Łękińsku), Blanka Stępień (SP w Szczercowie); ● II m. - Kinga Barasińska (SP w Szczercowie), Natasza Huć-Juszczyk (SP nr 3 w Bełchatowie); ● III m. - Julia Pietrucha (SP nr 5 w Bełchatowie), Kacper Kusiak (SP w Kleszczowie), Zofia Kuc (SP w Kleszczowie). W tej kategorii przyznano też 5 wyróżnień.

Wśród uczniów klas IV-VII laureatami zostali: ● I m. - Marta Piestrzyńska (SP w Drużbicach), Weronika Gaborska (SP w Dobiecinie); ● II m. - Julia Biegańska (SP w Drużbicach); ● III m. - Lena Kamecka (SP w Szczercowie), Aleksandra Łuczyńska (SP w Drużbicach), Dawid Mazerant (SP w Drużbicach). W tej kategorii przyznane zostały dwa wyróżnienia.

Wręczenie nagród, ufundowanych przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów, SOLPARK Kleszczów oraz Urząd Gminy w Kleszczowie nastąpiło 30 maja podczas „Dnia Sportu i Rodziny”, zorganizowanego przez SP Kleszczów z okazji Dnia Dziecka. Prace laureatów i wszystkich uczestników zostały zaprezentowane na okolicznościowej wystawie.
Jerzy Strachocki
UG Kleszczów