Piątek 26 kwietnia 2024

Nadzór w komendzie policji

Starostwo przekaże kolejną dotację dla bełchatowskiej Komendy Powiatowej Policji. 30 tysięcy złotych pozwoli na realizację zadania „Budowa systemu kontroli dostępu budynku Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie i stref w nim wydzielonych - system rejestracji wejść i wyjść funkcjonariuszy, pracowników i interesantów”.
policja budynek komendy
- Staramy się pozytywnie odpowiedzieć na każdą prośbę o wsparcie pochodzącą od służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie naszego powiatu – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Oczywiście pomagamy w zakresie możliwości naszego budżetu, ale kwestie bezpieczeństwa są dla nas priorytetowe.

W tym roku, również dzięki dotacji powiatu w wysokości 65 tysięcy złotych, policja zakupi nowy samochód do konwojowania zatrzymanych. Pieniądze przekazane przez powiat stanowić będą połowę wartości samochodu, reszta ma pochodzić z funduszy policji.

- Instalacja tego typu systemu kontroli dostępu pozwoli nam nadzorować ruch osób na terenie komendy – mówi insp. Karol Mielczarek, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie. - Dzięki temu podwyższymy bezpieczeństwo osób przebywających na terenie jednostki i komfort obsługi interesantów.

W ubiegłym roku dzięki wsparciu z budżetu powiatu w kwocie 30 tysięcy złotych bełchatowska komenda wzbogaciła się o cztery nowe laptopy z drukarkami i dwa profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne. Nowoczesny sprzęt funkcjonariusze wykorzystują do zwalczania przestępczości internetowej i gospodarczej. Laptopy służyć też będą bieżącej korespondencji z mieszkańcami oraz w wypełnianiu obowiązków służbowych. Ponadto powiat przekazał 21.000 złotych na dodatkowe służby prewencyjne oraz 5.000 złotych – na zakup testów do wykrywania substancji odurzających i działających podobnie jak alkohol. Samorząd powiatu regularnie wspiera bełchatowską komendę policji. W ostatnich latach przekazano ponad pół miliona złotych na zakupy sprzętu, wyposażenia i remonty jednostki.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy