Sobota 20 kwietnia 2019

Nagrody dla artystów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Cztery osoby zostały w tym roku uhonorowane nagrodą Zarządu Powiatu w Bełchatowie za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Trzy z nich to muzycy, czwarta działa w obszarze sztuki plastycznej, fotograficznej i poetyckiej.
zdjęcie
Pula nagród dla artystów wynosi w tym roku 7500 zł. Zarząd powiatu podzielił ją wśród czterech osób. Pieniądze zostaną przekazane w grudniu na konta bankowe wyróżnionych. Są nimi:

Bartłomiej Domański z Kluk, muzyk, dyrygent, uczestnik wielu projektów, m.in. „Requiem” Gabriela Faurego, „Abba Symfonicznie” na Dniach Ursynowa w Warszawie. Pan Domański aktywnie koncertuje w kraju i na świecie. Największym sukcesem był koncert w Rosji – Kaliningrad Jazz Festival. Bierze czynny udział w kursach mistrzowskich, wykładach, konferencjach naukowych dotyczących muzyki. Prowadzi dwa zespoły: Chór w II Liceum Ogólnokształcącym oraz Orkiestrę Dętą OSP Dobrzelów. Nagroda dla niego wynosi 1500 zł.

Tomasz Orłowski jest uczniem klasy saksofonu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bełchatowie. Jego umiejętności wirtuozerskie i muzykalność zostały docenione na wszystkich konkursach, w których brał udział. Wśród laurów Tomasza Orłowskiego są: I miejsce w XXV Śląskim Konkursie Instrumentów Dętych w Dąbrowie Górniczej (24-27.04.2018 r.); I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Saksofonowym „Za kotarą” (Sułkowice, 17-18.03.2018 r.); I miejsce w IV Świętokrzyskim Festiwalu Klas Instrumentów Dętych (Kielce, 9-13.03.2018 r.); II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym w ramach European Saxophone Forum 2018 pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Wrocław, 13-15.04.2018 r.). Nagroda dla niego wynosi 2000 zł.

Konrad Fiszer jest instrumentalistą, gra na flecie. Na liście jego osiągnięć są m.in. I nagroda w konkursie International Music Competition Salzburg „ Grand Prize Virtuoso”, udział w RCS Mentoring Scheme w BBC Scottish Symphony Orchestra, wyróżnienie w Classical Concerto Competition of Royal Conservatoire of Scotland. Nagroda dla niego wynosi 2000 zł.

Mariusz Gosławski to plastyk, fotograf, poeta i teolog, który bierze udział w licznych wydarzeniach kulturalnych w Polsce. Jest najbardziej znanym w Polsce artystą malującym kawą. Ponadto pan Mariusz Gosławski prowadzi warsztaty artystyczne, prelekcje, wykłady. W roku 2018 brał udział w około 50 inicjatywach artystycznych. Na uwagę zasługuje jego udział w projektach międzynarodowych (japońsko-polskich), a także udział w programie telewizyjnym łódzkiej TU TOYA. Nagroda dla niego wynosi 2000 zł.
Justyna Rasowska
Wydział Edukacji, Kultury i Sportu 
Starostwo Powiatowe w Belchatowie
Na zdjęciu Mariusz Goslawski, źródło: MDK Lubliniec
← powrót