Sobota 27 kwietnia 2024

Nagrody za wybitne sukcesy sportowe

Dwudziestu trzech zawodników i siedmiu trenerów zostało nagrodzonych przez Zarząd Powiatu w Bełchatowie za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej i szkoleniowej w 2017 r. Wyróżnieniami doceniono dwunastu zawodników. Najwyższa nagroda wyniosła 1750 zł.
gaworska
Warunkiem przyznania tegorocznych nagród pieniężnych oraz wyróżnień za wysokie osiągnięcia sportowe było spełnienie jednocześnie trzech kryteriów łącznie:
1) uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym na szczeblu międzynarodowym lub krajowym (w tym osób niepełnosprawnych) w dyscyplinach reprezentowanych przez Polskie Związki Sportowe organizujące dane współzawodnictwo,
2) reprezentacja jednego z klubów sportowych działających na terenie powiatu bełchatowskiego lub klubu czy związku sportowego spoza powiatu i odnoszenie sukcesów promując powiat bełchatowski,
3) godna reprezentacja powiatu bełchatowskiego, swoją działalnością przyczynili się do rozwoju i popularyzacji sportu na terenie powiatu.

Konieczne było również dołączenie do wniosku potwierdzeń wyników sportowych zawodnika przez właściwy związek sportowy. Na nagrody z budżetu powiatu przeznaczono 28 tys. zł. Kwotę tę podzielono wśród nagrodzonych zawodników i trenerów. Najwyższa nagroda wyniosła 1.750,00 zł, najniższa 350 zł. Pieniądze przekazano nagrodzonym na konta bankowe. Uroczystość wręczenia dyplomów i wyróżnień sportowych odbędzie się w nowym roku.

Nagrodzeni sportowcy:
Aleksandra Gaworska, Waldemar Stawowczyk, Marta Mysur, Alina Stasiak, Ida Lis, Filip Chrosta, Szymon Woźniak, Krystian Gortat, Magdalena Kulbat, Maja Matyśkiewicz, Kacper Wośko, Aleksandra Dawidziak, Karolina Stępień, Julia Grzelewska, Filip Kazimierczak, Adam Patrzyk, Daniel Stępień, Joanna Osowska, Zuzanna Maciejewska, Natalia Krześlak, Patrycja Hałubińska, Mateusz Wojtasik, Mateusz Pawlak.

Nagrodzeni trenerzy:
Łukasz Mantyk, Andrzej Olczyk, Michał Benben, Michał Tybora, Stefan Piasecki, Wiktor Karnawalski, Janusz Włastowski.

Wyróżnieni sportowcy:
Dominik Proszak, Piotr Drygowski, Igor Jasiński, Nikola Niepsuj, Jakub Rzepecki, Klimczyk Piotr, Majda Wiktor, Michalski Krystian, Norbert Kubik, Maja Naturalna, Anna Olczyk, Oskar Łucki.
Anita Muszyńska
Wydział Edukacji, Kultury i Sportu