Sobota 27 kwietnia 2024

Nakrętki dla zdrowia Amelki

Akcja zbiórki nakrętek „Zakręcona pomoc dla Amelki”, odbywająca się pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, skierowana dla 14-letniej bełchatowianki, która wymaga kosztownej rehabilitacji, nie zakończy się jak wcześniej planowano w czerwcu tego roku. Okazało się, że sprzęt medyczny, który w wyniku zbiórki ma zostać zakupiony, jest dużo droższy niż pierwotnie zakładano.
IMG_2731
- Od września 2016 roku udało nam się zebrać ponad 4 tony zakrętek oraz 2000 zł w meczu charytatywnym, czyli póki co mamy łącznie ponad 6 tysięcy złotych – mówi Andrzej Jędrzejczyk, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego, które koordynuje akcję. - Amelka potrzebuje bardzo profesjonalnego pionizatora, który będzie dostosowany do jej wzrostu, wagi, jak również będzie zgodny z zaleceniami lekarza. Taki właśnie pionizator, jak okazało się całkiem niedawno, będzie kosztował około 12 tysięcy złotych. Dlatego właśnie przedłużamy zbiórkę zakrętek do czasu kiedy uzbieramy potrzebną kwotę, zachęcamy także do wpłat pieniężnych na specjalne konto.

Zakrętki można przywozić do CKP nawet w okresie wakacji. Amelia Fronc cierpi na mózgowe porażenie spastyczne czterokończynowe i wodogłowie. Celem kolejnej akcji jest zebranie nakrętek, dzięki sprzedaży których uda się zakupić pionizator. Amelka to wychowanka bełchatowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Sukces zbiórki opiera się właśnie na zbieraniu nakrętek dla dzieci z terenu powiatu.

To już druga edycja zbiórki nakrętek koordynowana przez bełchatowskie Centrum Kształcenia Praktycznego. W czerwcu zeszłego roku roku zakończono zbiórkę dla bełchatowianina Mateusza Więcława, w której łącznie zebrano 3213 kilogramów plastikowych nakrętek. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek zakupiono matę z hydromasażem i inhalacją, która jest potrzebna w codziennych ćwiczeniach i rehabilitacji.

Dane do wpłat dla Amelki:
Bank Zachodni WBK 29 1090 2590 0000 0001 3061 5601
Fundacja Nauka i Kultura,
30-018 Kraków, al. Juliusza Słowackiego 48/IIp
Tytuł przelewu: „Cegiełka dla Amelki”

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy