Piątek 26 kwietnia 2024

Niebieska solidarność

Już po raz kolejny Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie przyłączył się do międzynarodowej kampanii Światowego Dnia Autyzmu. 11 kwietnia uczniowie SOSW ze spektrum autyzmu zaprezentowali przed kolegami i koleżankami swoje talenty podczas występu artystycznego. Następnie razem z przedstawicielami szkół i placówek przeszli niebieskim korowodem po ulicach Bełchatowa, który miał przypomnieć mieszkańcom, że obok nich żyją osoby autystyczne. Kulminacyjnym momentem było wpuszczenie w niebo dziesiątek niebieskich balonów.
glowne
- W górę powędrowały balony, ale też w górę powędrowały nasze serca, ponieważ wiele bełchatowskich szkół podstawowych dołączyło do naszego korowodu, tym samym wspierając nasze działania na rzecz osób dotkniętych autyzmem – mówi Małgorzata Stemplewska, dyrektor SOSW. - Świadomość społeczna na temat autyzmu jest na tyle niska, że należy ją podnosić, należy pokazywać społeczeństwo, że dzieci chore na autyzm są miłe, wrażliwe, chcą mieć przyjaciół, chcą uczestniczyć w życiu społecznym. Mimo wszystko myślę, że i tak jest lepiej niż kilka lat temu, kiedy chore dziecko na ulicy wzbudzało niezdrowe zainteresowanie.

Wszystkie osoby chcące więcej wiedzieć o autyzmie SOSW zaprasza na wykłady, wymianę doświadczeń i poglądów. Spotkanie w SOSW 19 kwietnia 2018 r. Początek o godzinie 9.00.

- Zaprosiliśmy także znanego terapeutę Adriana Borowika, osobę propagującą w Polsce Program Son Rise, który pokazuje jak skutecznie przyczynić się do rozwoju osób z autyzmem, jak można pomagać im odkrywać świat relacji międzyludzkich, uczestniczyć w nim i jeszcze coś bardzo szczególnego: cieszyć się z obcowania z innymi ludźmi -dodaje dyrektor Stemplewska.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy