Środa 01 maja 2024

Nowe połączenie drogowe

Po kilkudziesięciu latach mieszkańcy Kolonii Grabostów i Kociszewa na terenie gminy Zelów doczekali się remontu powiatowej drogi łączącej poprzez las i pola obie miejscowości oraz dwie inne drogi powiatowe.
główne
- Dzięki wykorytowaniu, utwardzeniu podbudowy tłuczniem i zasypaniu warstwą destruktu droga stała się wreszcie przejezdna, bo do tej pory była po prostu leśną ścieżką, po której mogły jeździć co najwyżej maszyny rolnicze – mówi Tomasz Jachymek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie. - Rozmawiałem z okolicznymi mieszkańcami, którzy prosili o remont tej drogi, dlatego zawnioskowałem do Zarządu Powiatu o przeznaczenie pieniędzy na ten cel.

Dzięki remontowi znacznie skróci się dojazd między miejscowościami, a rolnicy będą mieli łatwy dojazd do swoich pól. Rozłożony na dwa lata remont dwóch kilometrów drogi kosztował powiat ponad 353 tysiące złotych.

-------------------------------------------------------------------------------------
                                                                                                                                                                                             Krzysztof Borowski
                                                                                                                                                                                               Rzecznik prasowy