Piątek 26 kwietnia 2024

Nowoczesne leczenie z pomocą powiatu

200 tysięcy złotych z kasy powiatu trafi do bełchatowskiego szpitala jeszcze w tym roku, jak zdecydowali radni powiatowi. Pieniądze są przeznaczone na zakupy specjalistycznych urządzeń do kilku oddziałów.
spital
Dzięki kolejnej pomocy finansowej samorządu powiatowego lecznica kupi narzędzia na blok operacyjny za 135 tys. zł, dwie pompy infuzyjne na oddział chorób wewnętrznych i kardiologię (10 tys. zł), aparat KTG na ginekologię (23 tys. zł), dwa ssaki elektryczne dla zakładu opiekuńczo-leczniczego i oddziału kardiologicznego (12 tys. zł), dwa specjalistyczne łóżka na chirurgię dziecięcą (15 tys. zł), kardiomonitor na urologię (5 tys. zł).

Szpital planuje także nowe i kosztowne inwestycje. Do najbliższych i największych należy modernizacja bloków operacyjnych i oddziału intensywnej terapii ze wsparciem funduszy unijnych, modernizacja szpitalnego oddziału ratunkowego, a także budowa nowoczesnej sieci informatycznej obsługującej część medyczną lecznicy. Bełchatowski szpital już dziś jest placówką legitymującą się wysokim stopniem specjalistycznego leczenia w co najmniej kilku profilach. Oddział neurologii z pododdziałem udarowym jest drugim w Polsce po szpitalu w Łodzi, w którym stosuje się leczenie trombolityczne udarów. Ortopedia stosuje endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego oraz artroskopię. Bełchatowska okulistyka znana jest z tego, że na wysokim poziomie wykonuje zabiegi usuwania jaskry i zaćmy.
Agnieszka Zawodzińska