Sobota 27 kwietnia 2024

Nowy sprzęt strażaków

Podczas wczorajszej narady rocznej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie nastąpiło uroczyste przekazanie nowego sprzętu ratowniczego. Na wyposażenie jednostki trafiła łódź płaskodenna z silnikiem oraz samochód operacyjny. 50 tysięcy złotych na zakup samochodu dołożyło Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, dlatego symbolicznego przekazania sprzętu dokonał Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski.
główne

- Starostwo regularnie wspiera bełchatowską komendę straży w zakupach sprzętu i wyposażenia – mówi Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski. - Samorządowcy doskonale zdają sobie sprawę, że bez nowoczesnego sprzętu ratowniczego strażacy nie mogą skutecznie działać w sytuacjach kryzysowych, których co pokazują statystyki, jest coraz więcej.

Dzięki dotacji starostwa i środkom własnym komendy zakupiono samochód operacyjny, który zastąpi kilkunastoletni, wysłużony pojazd. Całkowity koszt zakupu to ponad 70 tysięcy złotych. Z kolei dzięki pieniądzom z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi bełchatowscy strażacy otrzymali łódź płaskodenną aluminiową EXPLORER 490w z silnikiem MERCURY F40 wraz z przyczepą podłodziową o wartości 100122,00 złotych.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy