Piątek 26 kwietnia 2024

Nowy sprzęt w szkolnych pracowniach

Uczniowie biorący udział w projekcie pn. „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA – specjalistyczne zajęcia i staże dla uczniów Technikum Mechanicznego w Zelowie i Technikum Ekonomiczno – hotelarskiego w Bełchatowie” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego korzystają już z zajęć w nowo doposażonych pracowniach.
16295222_1459277130749121_505120119_n

Uczniowie biorący udział w projekcie pn. „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA – specjalistyczne zajęcia i staże dla uczniów Technikum Mechanicznego w Zelowie i Technikum Ekonomiczno – hotelarskiego w Bełchatowie”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, mogą już korzystać z zajęć w nowo doposażonych pracowniach.

Pracownia "Technika organizacji reklamy" w ZSP4 w Bełchatowie wzbogacona została w dwa laptopy, projektor komputerowy z okablowaniem, wielkoformatową drukarkę-ploter oraz wszechstronne oprogramowanie do projektowania graficznego CorelDRAW Graphics Suite X8 i program QuarkXPress, który umożliwia projektowanie wszelkiego rodzaju materiałów drukowanych, edycję grafiki z możliwością użycia tzw. "nieniszczących filtrów" czy oferuje narzędzia do tworzenia zakodowanych graficznie informacji w postaci kodów QR. Urządzenia i programy komputerowe wykorzystywane są prowadzenia specjalistycznych zajęć z grafiki komputerowej.
W ZSP w Zelowie dosprzętowano dwie pracownie. Nową wielkoformatową drukarkę-ploter, kompaktową sześciokolorową drukarkę atramentową i oprogramowanie Adobe Creative Cloud oferujące najnowsze wersje programów do tworzenia grafiki, animacji, video oraz treści internetowych zakupiono do "Pracowni technika informatyka", gdzie dokształcają się uczniowie na zajęciach dodatkowych z grafiki komputerowej.

Natomiast praktycznych umiejętności łączenia, weryfikację i ocenę parametrów podzespołów systemu pojazdowego można nabywać w pracowni "Technika pojazdów samochodowych" wykorzystując zestaw panelowy „Sensoryka pojazdów samochodowych” oraz samochodowy tester diagnostyczny (KTS) z oprogramowaniem. Wysokiej klasy sprzęt służy do prowadzenia zajęć z diagnostyki układów zapłonowych silników spalinowych.

Łączny koszt zakupu pomocy dydaktycznych do trzech pracowni to ponad 100 tys. złotych. W 100% pokryty jest ze środków UE.

Wszystkie zakupione pomoce dydaktyczne do szkół są zgodne z katalogiem Ministerstwa Edukacji Narodowej czyli rekomendowanym wyposażeniem pracowni przygotowanym dla 190 zawodów z klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego w oparciu o nowe podstawy programowe kształcenia w zawodach. Przyczynią się do podniesienia jakości kształcenia w naszych szkołach.

Emilia Podedworna
Wydział Inwestycji, Strategii i Zamówień Publicznych