Sobota 27 kwietnia 2024

Oddaj głos na bełchatowski szpital

Do końca października mieszkańcy Łódzkiego mogą głosować na wybrane trzy przedsięwzięcia w ramach budżetu obywatelskiego. Samorząd województwa łódzkiego przeznaczył na to 5 mln zł. Na liście jest ponad 200 zadań, prawie 40 dotyczy subregionu południowego, do którego należy powiat bełchatowski. O pieniądze na dwa zadania "walczy" nasz szpital.
glowne szpital
O pieniądze na dwa pomysły zabiega bełchatowski szpital. Są to modernizacja oddziału dermatologicznego za blisko 300 tys. zł i system informatyczny usprawniający rejestrację pacjentów do poradni specjalistycznych (260 tys. zł). Na dermatologii rocznie hospitalizowanych jest około 600 pacjentów. Głównym problemem oddziału jest nadmiernie wyeksploatowana infrastruktura, która utrudnia utrzymanie reżimu sanitarno-epidemiologicznego. Dyrekcja lecznicy chce zmodernizować pomieszczenia.

Z kolei system informatyczny usprawniający rejestrację pacjentów do poradni specjalistycznych zakłada wdrożenie systemu kolejkowego z biletomatem. System skróci czas obsługi i wyeliminuje kolejki oczekujących.

Ciekawie zapowiada się też pomysł na przyrodnicze osobliwości województwa łódzkiego ze szczególnym uwzględnieniem Piotrkowa Trybunalskiego i okolic. Zadanie to ma na celu podniesienie poziomu świadomości ekologicznej wśród mieszkańców województwa, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze poprzez pikniki, spływy kajakowe, konkursy czy wyjazdy szkoleniowe. Głosować można online (do 30.10) na stronie https://bo.lodzkie.pl/glosowanie/, wrzucając kartę do głosowania do urny w urzędzie miasta Bełchatowa (do 20.10), wysyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres: Urząd Marszałkowski, Al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź z dopiskiem „Budżet Obywatelski – głosowanie”.

Zagłosować można tylko jeden raz,
elektronicznie na stronie: https://bo.lodzkie.pl/glosuj-online/
albo pisemnie, poprzez kartę do głosowania:
- osobiście - wrzucając wypełnioną kartę do urny w jednym z wyznaczonych punktów do głosowania
- korespondencyjnie - wysyłając wydrukowaną i wypełnioną kartę do głosowania na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź z dopiskiem „Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE”.
Zadania dopuszczone do głosowania
Materiały promocyjne oraz grafiki można znaleźć na stronie www.bo.lodzkie.pl w zakładkach „do pobrania” i „dla mediów”.
Wszelkich dodatkowych informacji chętnie udzieli p. Juliusz Góraj (juliusz.goraj@lodzkie.pl tel. 42 663 33 48).

Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji