Piątek 26 kwietnia 2024

Perłowy jubileusz bełchatowskiego szpitala

Szpital Wojewódzki w Bełchatowie obchodził jubileusz 30-lecia swej działalności. W piątek (9 czerwca) w Miejskim Centrum Kultury odbyły się oficjalne uroczystości.
głowne1

Oficjalna gala stała się powodem do spotkania tych wszystkich, którzy na przestrzeni 30 lat w jakikolwiek sposób przyczynili się do rozwoju Wojewódzkiego Szpitala w Bełchatowie.
Przemówienia zaproszonych gości, historia szpitala w wersji filmowej i występy chóru ze Społecznej Akademii Nauk to tylko nieliczne z atrakcji.
W trakcie ceremonii zasłużeni goście zostali odznaczeni medalami państwowymi i resortowymi. Medal Amicus Salutis za zasługi na rzecz szpitala otrzymał również Starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski, a podczas wystąpienia dodał, jak ważną rolą na szczeblu samorządowym jest wspieranie Szpitala, także finansowe.
Dodał również, że to jedna z najznakomitszych wizytówek służby medycznej w Naszym regionie. To właśnie w tym Szpitalu przyszło na świat wielu mieszkańców naszego regionu, wielu odzyskało zdrowie i wielu Szpital uratował życie. Przepiękna i przebogata historia placówki to zarazem bezcenna karta historii Powiatu bełchatowskiego.

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie jest jednym z trzech największych w województwie łódzkim, zatrudnia ponad 1200 osób, w tym ok. 630 pielęgniarek i 230 lekarzy.

W imieniu władz Powiatu bełchatowskiego z okazji Jubileuszu składamy Dyrekcji, lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi najserdeczniejsze podziękowania za wspaniałą opiekę nad pacjentami, za okazywaną serdeczność i troskę oraz za to, że każdy, kto trafi do tego Szpitala, może się czuć bezpiecznie. Na kolejne lata życzę wszystkim pracownikom Szpitala, by każdy dzień przynosił radość z udanego dyżuru oraz by ratując życie i zdrowie innych – sami pozostawali w zdrowiu. Pacjentom, którzy tu trafili lub trafią w przyszłości – by zawsze znajdowali tak profesjonalną i godną zaufania opiekę, jak do tej pory.