Piątek 26 kwietnia 2024

Podpisana umowa na dopłaty do nowych linii autobusowych

Powiat Bełchatowski otrzyma 82 tysiące złotych na uruchomienie czterech nowych połączeń autobusowych na terenie powiatu. Pieniądze pochodzą z „Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej”. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk podpisali w tej sprawie umowę z Wojewodą Łódzkim.
główne
Linie autobusowe, które na wniosek Powiatu Bełchatowskiego zostaną uruchomione w tym roku, to: 1. Bełchatów - Zelów – Pożdżenice; 2. Bełchatów - Zelów - Wygiełzów – Mauryców; 3. Bełchatów - Rożniatowice - Wola Mikorska – Zelów; 4. Bełchatów - Kalisko – Piaski. Oszacowano, iż łączna liczba kilometrów, którą pokonają autobusy na tych trasach w okresie od września do grudnia 2019 r., wyniesie 82 016. Wojewoda Łódzki przyznał naszemu powiatowi dopłatę do każdego kilometra, wynoszącą 1 zł.

27 sierpnia w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie, podczas którego Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk podpisali umowę na dopłatę z Wojewodą Łódzkim Zbigniewem Rau. W spotkaniu brali także udział Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, posłowie na Sejm RP: Anna Milczanowska, Alicja Kaczorowska, Dariusz Kubiak, Paweł Rychlik, Roman Sasin, dyrektor Wydziału Rolnictwa i Transportu ŁUW Bogumiła Kapusta, dyrektor Wydziału Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej ŁUW Piotr Cieplucha.

Do wojewody wpłynęły w sumie 22 wnioski o objęcie dopłatą 92 linii autobusowych na terenie województwa. Na wnioskowanych liniach do końca 2019 roku planuje się wykonanie 62 001 kursów.

Zespół ds. Promocji