Sobota 27 kwietnia 2024

Podziękowania rolnikom i dożynkowa zabawa już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę, 1 września, zapraszamy mieszkańców na Powiatowe Dożynki, które w tym roku samorząd Powiatu Bełchatowskiego organizuje z Gminą Zelów. Wspólnie podziękujemy rolnikom za ich pracę i zebrane plony. Dożynkowe świętowanie uatrakcyjnią m.in. degustacje swojskiego jadła, pokazy umiejętności policyjnych, występy artystyczne, w tym popularnych wykonawców muzyki dance i disco polo.
Dożynkowe święto rozpocznie się zniórką na placu przy OSP w Zelowie (ul. Dzielna 6) o godz. 13.30. Stąd wszyscy goście i uczestnicy przemaszerują do kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, gdzie podczas dziękczynnego nabożeństwa zostaną poświęcone tradycyjne wieńce dożynkowe. Po mszy dożynkowy korowód przejdzie w kierunku placu targowego, gdzie odbędzie się część oficjalna, a po niej wielki, rodzinny festyn. Udział w wydarzeniu wezmą rolnicy z naszego powiatu, w tym gospodarze reprezentujący poszczególne gminy, wyróżniający się szczególnymi osiągnięciami. Wśród gości dożynek będą także delegacje regionów partnerskich naszego powiatu, w tym z Litwy i Ukrainy.

Na powiatowe święto plonów złoży się wiele atrakcji „dla ducha i ciała”. Na stoiskach gmin mieszkańcy będą częstowani swojskim jadłem. Wyroby rękodzielnicze będą prezentowane na stoiskach twórców ludowych. Z pewnością emocjonujący będzie pokaz tresury policyjnych psów i sprawności policjantów podczas symulacji odbijania więźnia z konwoju. Na estradzie zobaczymy i usłyszymy nie tylko artystów z mianem gwiazd, ale także lokalne talenty. Wystąpią m.in. zelowskie uczennice Lena Zelmozer, Julia Urbaniak, Izabella Kaliska i Agnieszka Matusiak, panie ze Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Kurowek – Kurów oraz Orkiestra Dęta OSP Zelów. Estradowy wieczór zarezerwowany jest dla grupy Casandra, wykonawcy przeboju pt. „Zadzwoń do mnie” , zespołów RED QUEEN i AFTER PARTY. Ten ostatni za utwór „Ona lubi pomarańcze” otrzymał Diamentową Płytę, a swoimi koncertami bawił publiczność w Szkocji, Szwecji, Niemczech, Anglii, Kanadzie i USA.

Zapraszamy na stoisko bełchatowskiego starostwa, na którym uzyskać będzie można informacje, ale także wziąć udział w zabawie z nagrodami (koło fortuny). Zachęcamy również do pamiątkowych zdjęć z powiatową maskotką Gryfinkiem.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji