Piątek 26 kwietnia 2024

Policja unowocześnia się z pomocą powiatu

Cztery nowe laptopy z drukarkami i dwa profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne trafiły do bełchatowskiej Komendy Powiatowej Policji. Zakup był możliwy dzięki wsparciu z budżetu powiatu w kwocie 30 tysięcy złotych. Na ręce komendanta powiatowego sprzęt przekazał Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
zajawka

- Ściśle współpracujemy z policją, bowiem bezpieczeństwo obywateli to dla każdego samorządu kwestia priorytetowa – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Nasze działania skupiają się wokół szeroko rozumianej profilaktyki różnego rodzaju zagrożeń, organizowaniu akcji skierowanych na poprawę bezpieczeństwa oraz również wsparciu finansowym bełchatowskiej jednostki.

Nowoczesne, warte 30 tysięcy złotych, laptopy i urządzenia wielofunkcyjne funkcjonariusze wykorzystają do zwalczania przestępczości internetowej i gospodarczej. Laptopy służyć też będą bieżącej korespondencji z mieszkańcami oraz w wypełnianiu obowiązków służbowych.
- Cieszę się, że samorządy z naszego terenu rozumieją i wspierają nasze potrzeby sprzętowe i finansowe– mówi insp. Karol Mielczarek, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie. - Każdy zakup czy dotacja pieniężna przekłada się na jakość pracy funkcjonariuszy i ich poprawę bezpieczeństwa w regionie. Dziękuję za tegoroczną pomoc powiatu i liczę na dalszą współpracę.

W tym roku z budżetu powiatu bełchatowskiej policji przekazano 56 tysięcy złotych:

- 21 000 złotych – na dodatkowe służby prewencyjne,
- 5 000 złotych – na zakup testów do wykrywania substancji odurzających i działających podobnie jak alkohol,
- 30 000 złotych na zakup sprzętu komputerowego.

Samorząd powiatu regularnie wspiera bełchatowską komendę policji. W ostatnich latach przekazano ponad pół miliona złotych na zakupy sprzętu, wyposażenia i remonty jednostki.