Piątek 26 kwietnia 2024

Policyjne talenty z "Kilińskiego"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kilińskiego w Zelowie wziął udział w powiatowych zawodach teoretyczno – sprawnościowych, które obowiązują kandydatów na przyszłych adeptów policji. Szkoła chwali się zwycięstwem i prosi o trzymanie kciuków za powodzenie w zawodach wojewódzkich.
zelow glowne
Czteroosobowe drużyny składały się z dwóch uczennic i dwóch uczniów. ZSP w Zelowie reprezentowali: Anita Łabęcka, Paulina Surowa, Adam Zeja oraz Cezary Tomasik. Rezerwowymi zawodnikami byli Aleksandra Grzebielucha oraz Rafał Król. Trenerem drużyny był Andrzej Gudzio, a funkcję kierownika oraz sędziego pełnił Tomasz Tokarczyk. W części teoretycznej zawodnicy rozwiązywali test, zawierający 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie oraz rozporządzeń i ustaw dotyczących policji.

Następnie przystąpiono do testu sprawnościowego. Główna rywalizacja rozegrała się między zespołami z Zelowa i bełchatowskiego „Energetyka”. W ostatecznej klasyfikacji drużyna „Kilińskiego” wypadła lepiej. Dzięki zwycięstwu zelowska drużyna awansowała na finał wojewódzki, który odbędzie się 29 maja w Łodzi.
ZSP im. J.Kilińskiego w Zelowie