Sobota 27 kwietnia 2024

„Pontyfikat Świętego Jana Pawła II”- praca literacka

Nagrody i dyplomy wręczono dzisiaj uczestnikom XVII Powiatowego Konkursu „Pontyfikat Świętego Jana Pawła II”. Finał konkursu zorganizowano w Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Kościuszki. Patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

dsc0063-1592746322
Od wielu lat konkurs poświęcony życiu, twórczości i działalności św. Jana Pawła II oraz rolę, jaką odegrał w życiu narodów, świata, młodzieży cieszy się dużym zainteresowaniem. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu. Uczestnik miał za zadanie napisać prace literacką poświęconą sylwetce św. Jana Pawła II (forma pracy dowolna: kartka z pamiętnika, kartka z dziennika, rozprawka, baśń, bajka, opowiadanie, komiks itp.). Powołane jury miało wybrać trzy najlepsze prace (I, II, III miejsce) oraz trzy wyróżnienia. Wybór do łatwych nie należał, gdyż poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki. Po burzliwej dyskusji Jury wybrało troje laureatów, wśród nich znaleźli się:

Olga Grochowska z klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie
Barbara Sokołowska z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie
Sandra Romaniszyn z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie
wyróżnienia przyznano:
Szymonowi Kaczyńskiemu z klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bełchatowie
Oliwierowi Jarzeckiemu z klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bełchatowie
Joannie Przerywacz z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 3
Mateuszowi Kaczmarkowi z klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie
Szymonowi Misiewiczowi z klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie.
Organizatorami konkursu są: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie, Szkoła Podstawowa nr 13 im. UNICEF w Bełchatowie, parafia p.w. Wszystkich Świętych w Grocholicach, parafia p.w. Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie. Nagrody dla finalistów ufundowało: Starostwo Powiatowe mi Miasto Bełchatów.

M.Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji