Piątek 26 kwietnia 2024

Powiatowa młodzież i jej potencjał!

W środę 30 maja w sali konferencyjnej Powiatowego Urzędu Pracy odbyło się spotkanie podsumowujące projekty realizowane przez powiat bełchatowski. Pierwszy polegał na wymianie młodzieży pomiędzy powiatami bełchatowskim i Berchtesgaden, a drugi to III Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego.
główne
Na spotkaniu oprócz młodzieży byli Joanna Zalejska – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego, Anita Szymczyk Trawińska - Dyr. II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego, Piotr Mielczarek- Dyr. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Irmina Wojciechowska – Dyr. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 i Grażyna Frontczak – Dyr. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zelowie.

Meritum zebrania było wyrażenie słów uznania za zaangażowanie młodzieży w tych bardzo ważnych z punktu widzenia wizerunku powiatu bełchatowskiego przedsięwzięciach. Profesjonalizm pokazu mody biznesowej czy pomoc przy obsłudze organizacji III Forum Gospodarczego udowodniły wszystkim, jak wielki potencjał drzemie w naszej młodzieży. Z kolei podczas wizyty w partnerskim powiecie Berchtesgaden nasza młodzież dowiodła, że granice istnieją tylko w głowach, a bariery językowe są po to, by je łamać. Poczucie dumy towarzyszyło nam za każdym razem, gdy młodzi ludzie tak otwarcie i pięknie integrowali się z niemieckimi rówieśnikami.

To wszystko skłania do szczególnego rodzaju podziękowań. W tych czasach, w których tak mało mówi się o rzeczach dobrych, chcieliśmy wyeksponować wzorowe postawy. Starosta Waldemar Wyczachowski wręczył każdemu uczestnikowi uroczystości pamiątkowy dyplom.
Po obejrzeniu filmów, przypominających powyższe wydarzenia, zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.

Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy dyrektorom i uczniom za zaangażowanie w przedsięwzięcia samorządu powiatu bełchatowskiego oraz za kreatywność i aktywność społeczną, służące promocji szkoły i regionu poza ich granicami. Z serdecznymi życzeniami wszelkiej pomyślności, rozwijania i umacniania osobistego potencjału dla dobra swojego i innych.

Monika Michel
Koordynator Zespołu ds. Promocji