Sobota 27 kwietnia 2024

Powiatowe Obchody Dnia Ziemi 2019

W piątek, 31 maja, na scenie przy Gigantach Mocy w Bełchatowie odbędą się coroczne obchody „Powiatowego Dnia Ziemi 2019”.
W ramach tego przedsięwzięcia odbędą się :
- „Jarmark Ekologicznych Rozmaitości” - prezentacja ekologicznych dokonań przedstawiona przez placówki oświatowe i wychowawcze z terenu powiatu bełchatowskiego;
- „Parada Wolności dla Ziemi” podczas której ulicami Bełchatowa przemaszerują uczniowie prezentując transparenty z ekologicznymi hasłami.

W programie dla uczestników zostały przewidziane liczne atrakcje przygotowane przez Fundację Ośrodek Realizacji Inicjatyw Aleksandrę Long. Wśród tych atrakcji przewidziano m.in. : warsztaty upcyklingu ”Nowe życie słoika” , warsztat uczący redukcji odpadów „Torba w kwiatki” oraz liczne gry i zabawy sportowe w tym zabawy z chustą animacyjną, tańce animacyjne i wiele innych.

Udział w „Dniach Ziemi” zadeklarowało łącznie 26 placówek z całego powiatu. Dla placówek biorących udział w „Jarmarku Ekologicznych Rozmaitości” i „Paradzie Wolności dla Ziemi” przewidziano cenne nagrody .

Agnieszka Pogocka
Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa