Środa 01 maja 2024

Powiatowy konkurs historyczny rozstrzygnięty

W Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Historycznego „Drogi Polaków do niepodległości” pod honorowym patronatem Doroty Pędziwiatr, starosty bełchatowskiego. Do rywalizacji zgłosiły się cztery szkoły podstawowe.
glowne
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów historią, poszerzenie wiedzy historycznej dotyczącej ziem polskich w pierwszej połowie XIX wieku, integracja szkół powiatu bełchatowskiego. W pierwszym etapie uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 15 pytań otwartych. Następnie odbyło się siedem rund II etapu. Wśród zadań były pytania z zakresu znajomości wydarzeń, postaci historycznych, rozpoznawania tytułów i autorów obrazów. Najwięcej pozytywnych odpowiedzi udzielili uczniowie Szkoły Podstawowej w Drużbicach, którzy zajęli pierwsze miejsce. Na kolejnych stopniach podium uplasowały się: 2) Szkoła Podstawowa nr 8 w Bełchatowie, 3) SP nr 4 w Bełchatowie, 4) SP nr 12 w Bełchatowie. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowało bełchatowskie starostwo. W dekoracji laureatów uczestniczyła Agnieszka Wasilewska, Naczelnik Wydziału Edukacji w starostwie.
Źródło: SP 12 w Bełchatowie