• W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Wtorek 16 paździenika 2018

Pożar, ewakuacja, ranni na strażackich ćwiczeniach

Przypadkowo wzniecony ogień na obozowisku spowodował pożar lasu sosnowego na dużym terenie. Oprócz gaszenia ognia zaistniała potrzeba ewakuacji uczestników obozu. Do akcji przystąpiło 20 zastępów strażackich, formacje obrony cywilnej, policja i służby ratunkowe. Na szczęście to tylko ćwiczenia symulacyjne, które odbyły się na terenie Szkółki Leśnej „Borowiny” koło Kluk.
W ćwiczeniach wzięło udział 17 zastępów ochotniczych straży pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, 3 zastępy strażaków z komend powiatowych w Bełchatowie, Łasku i Zduńskiej Woli, policja, pogotowie, formacje obrony cywilnej gminy Bełchatów, Kluki i Zelów.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy