• W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Piątek 25 maja 2018

Przeszczep dał im drugie życie. Uczczą to na igrzyskach

Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji przy współpracy z Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie oraz Klubem Sportowym „Spartakus” zapraszają na XIII Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych. Wydarzenie objął patronatem honorowym Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
Igrzyska trwać będą od 17 do 20 maja. Dla uczestników, oprócz zawodów sportowych w kilku dyscyplinach, przewidziano także dodatkowe atrakcje, jak np. zwiedzanie bełchatowskiej kopalni oraz prelekcję na temat przeszczepiania narządów. Wykład przedstawi prof. dr hab. n. med. Andrzej Chmura.

Ceremonia otwarcia Igrzysk odbędzie się 18 maja o godz. 10:00 na stadionie lekkoatletycznym przy ZSP nr 3. Zapraszamy mieszkańców do kibicowania i spotkania z zawodnikami, a 20 maja do wspólnego biegu na 5000 m. Podczas imprezy rozdawane będą Karty Świadomego Dawcy Narządów.