Sobota 27 kwietnia 2024

Radni obradowali

O stawkach opłat za usunięcie pojazdów z dróg, zmianach w budżecie i organizacjach pozarządowych dyskutowali powiatowi radni. Sesja odbyła się w bełchatowskim Urzędzie Miasta.
główne1
W sali herbowej bełchatowskiego magistratu odbyła się XIV sesja Rady Powiatu. Radni dyskutowali m.in. nad uchwałą w sprawie uchwalenia programu współpracy Powiatu Bełchatowskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020.  W programie sesji znalazły sie równiez kwestie związane z  ustaleniami obowiązujących na terenie powiatu bełchatowskiego w 2020 r. stawek opłat za usunięcie pojazdów z dróg  oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdów. Radni zastanawiali się czy wysokie stawki opłat za usuwanie pojazdów byłyby dobrym ”straszakiem” na osoby, które łamią przepisy drogowe i porzucają pojazdy w niedozwolonych miejscach.
Stałym punktem powiatowej sesji  były również Informacje Starosty o pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds.Promocji