Piątek 26 kwietnia 2024

Raport o stanie powiatu gotowy

Zarząd Powiatu w Bełchatowie przygotował „Raport o stanie Powiatu Bełchatowskiego za rok 2019”, który podsumowuje całoroczną pracę zarządu, w szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał rady powiatu. Dokument został przekazany już radnym. Mieszkańcy także mogą się z nim zapoznać i wziąć udział w debacie, która będzie mieć miejsce podczas sesji absolutoryjnej.
glowne3
Ponad 130 stron dokumentu zawiera podstawowe informacje o powiecie bełchatowskim, takie jak charakterystyka obszaru czy struktura demograficzna. Szczegółowo zaprezentowane są działania samorządu Powiatu Bełchatowskiego podjęte w roku ubiegłym. Składają się na nie uchwały Rady Powiatu w Bełchatowie i ich wykonanie przez Zarząd Powiatu w Bełchatowie. Wyszczególnione są inwestycje realizujące „Strategię Powiatu Bełchatowskiego na lata 2015-2020” i „Program Rozwoju Lokalnego”. Sprawozdania ze swojej pracy przedstawiają w „Raporcie” wydziały starostwa oraz powiatowe jednostki organizacyjne.

Dokument będzie rozpatrywany podczas sesji absolutoryjnej. Wtedy też odbędzie się debata, w której - oprócz radnych - mogą zabrać głos  mieszkańcy. Chętni powinni złożyć do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami 300 mieszkańców powiatu. Druki (wersja papierowa) są do pobrania w punkcie informacyjnym budynku głównego starostwa. Wersja do wydruku znajduje się w zakładce Dla mieszkańca/Raport o stanie powiatu za rok 2019 oraz pod tym artykułem i w Biuletynie Informacji Publicznej

Zgłoszenie udziału w debacie należy złozyć w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie, w Biurze Rady Powiatu, ul. Pabianicka 17/19, I piętro, pok. 110, najpóźniej dzien przed sesją absolutoryjną. Mieszkańcy będą zabierać głos według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15. Po zakończeniu debaty nad "Raportem o stanie Powiatu Bełchatowskiego za rok 2019" rada powiatu przeprowadzi głosowanie nad udzieleniem zarządowi wotum zaufania.
Agnieszka Zawodzińska, Zespół ds.Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchjatowie
Raport_stan_powiatu_belchatowskiego_2019 (pdf) 6.31mb (Pobrań: 121)
Zgloszenie_deklaracji_udzialu_w_debacie (pdf) 0.06mb (Pobrań: 67)