Sobota 27 kwietnia 2024

Razem przeciw narkotykom

"Superkampania - NIE dla ćpania! Nie wciągnij własnego życia" to akcja profilaktyczno-edukacyjna, którą wspólnie organizują: Koło Naukowe Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Społecznej Akademii Nauk, Akademia Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk i Społeczna Akademia Nauk Wydział w Bełchatowie i w Łodzi. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
glowne
Kampanię zainauguruje seminarium dydaktyczne, zaplanowane 15 marca o godz. 10:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie. Konferencja adresowana jest do dyrektorów szkół, nauczycieli, pedagogów szkolnych, działaczy samorządowych, kuratorów i policjantów.

Kolejnym etapem przedsięwzięcia będą warsztaty profilaktyczne dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej oraz prelekcje dla rodziców, prowadzone przez ekspertów.

Celem przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości o zagrożeniach narkotykowych oraz poszerzenie wiedzy nauczycieli, wychowawców, rodziców, młodzieży i dzieci o uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy, popularyzacja zasad bezpiecznego zachowania, a także zapoznanie z prawno-karnymi aspektami narkomanii i metodami oddziaływania na dzieci i młodzież w celu ochrony ich przed uzależnieniami.

Kampania potrwa do 17 kwietnia.

Partnerami i współorganizatorami akcji są: Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bełchatowie, Klinika Leczenia Uzależnień "Wolmed" w Dubiu oraz Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN.