Piątek 26 kwietnia 2024

Rocky z Bełchatowa

Pierwsza w Bełchatowie sekcja bokserska Garda Bełchatów istnieje zaledwie od pół roku, a już może pochwalić się pierwszymi sukcesami. Zawodnik klubu, 15-letni Jakub Domurad, zajął I miejsce i zdobył tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego kadetów w kategorii wagowej powyżej 81 kilogramów podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Boksie Olimpijskim, natomiast Hubert Mikołajczyk zwyciężył na punkty podczas II Gali Boksu Olimpijskiego o Puchar Starosty Radomszczańskiego.
glowne
- Mimo że to dopiero początki naszej działalności w Bełchatowie, to jednak już jesteśmy rozpoznawalni na terenie województwa – mówi Arkadiusz Żurawski, trener, wielbiciel sportów walki, a w szczególności boksu, posiadający uprawnienia do nauczania tej dyscypliny sportu, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. - Obecnie na treningi uczęszcza około dwudziestu osób, jednak wielu z nich przychodzi w celach rekreacyjnych, bowiem boks wpływa wszechstronnie na pozytywny rozwój człowieka, zarówno w sferze psychomotorycznej, jak i emocjonalnej.

Jak mówi trener, boksu nie należy się bać i nie należy kojarzyć go tylko z brutalnymi walkami na ringu, gdzie nawet leje się krew. Dlatego zachęca nawet dzieci do treningów.

- Boks to przede wszystkim ćwiczenia, poprawa kondycji fizycznej, ale także trening logiki i myślenia, to takie szachy w ringu, tyle że trzeba dużo szybciej podjąć decyzję i do tego najlepiej trafną – mówi Arkadiusz Żurawski. - Od ponad stu lat boks zajmuje ważne miejsce w rozgrywkach Igrzysk Olimpijskich, a pamiętać należy, że chodzenie na treningi nie musi kończyć się realną walką w ringu, zadawaniem i otrzymywaniem ciosów.

Treningi odbywają się we wtorki i czwartki o 20.00 w sali fitness Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Jak w każdym sporcie, także w boksie ważna jest solidność i regularność ćwiczeń.

- Boksowanie sprawia mi przyjemność, nie mam problemu żeby przyjść na trening i ćwiczyć, nie żal mi komputera czy telewizji – mówi Jakub Domurad. - Kolega zaraził mnie tą pasją, ale od razu chciałem zacząć trenować pod okiem wykwalifikowanego trenera, dlatego przyszedłem do klubu.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy