Piątek 26 kwietnia 2024

Samorząd i biznes

Rozwój „małej ojczyzny” zależy od wielu czynników, w szczególności od prawidłowej współpracy samorządu, biznesu, organizacji naukowo – badawczych i organizacji pozarządowych. O tym i wielu innych rozmawiali przedstawiciele samorządu i przedsiębiorcy podczas spotkania zorganizowanego przez Gminę Bełchatów w Wielopolu.
główne
W tym współdziałaniu coraz częściej podkreśla się znaczenie władzy publicznej, której zadaniem jest tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi innowacyjności. Przed samorządami coraz trudniejsze zadania, wyzwania, ale i ciekawe perspektywy.

W spotkaniu uczestniczyli Krzysztof Ciecióra Wicewojewoda Łódzki, Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, przedstawiciele PGE GIEK S.A., Mirosław Olszewski ze Społecznej Akademii Nauk, Andrzej Ratajski z Regionalnej Izby Gospodarczej, a także licznie przybyli przedsiębiorcy z terenu Gminy Bełchatów.

Podczas spotkania wójt Konrad Koc przedstawił najważniejsze kierunki rozwoju gminy, które chciałby realizować, tym samym wyraził chęć zapoczątkowania szerszej współpracy z przedsiębiorcami z terenu gminy Bełchatów. Powołana ma zostać również społeczna rada przedsiębiorców.

Zespół ds. Promocji
Powiat Bełchatowski