Piątek 26 kwietnia 2024

Samorządowcy na uroczystej mszy

Modlitwą w intencji samorządowców z powiatu bełchatowskiego uczczono Dzień Samorządu Terytorialnego. Nabożeństwo odbyło się w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bełchatowie. Uczestniczyli w nim radni powiatu na czele ze starostą Dorotą Pędziwiatr i wicestarostą Jackiem Bakalarczykiem, przedstawiciele władz miasta i gminy Bełchatów, pracownicy urzędów oraz mieszkańcy.

główne
Dzień Samorządu Terytorialnego od 20 lat obchodzony jest 27 maja, odkąd Sejm RP w dziesiątą rocznicę pierwszych, wolnych i demokratycznych wyborów, zdecydował tę datę wyróżnić, jako ważne wydarzenie dla Polski i Polaków. Uroczysta msza św. w ogrodach parafialnych przy ul. Kościuszki w Bełchatowie, z udziałem pocztów sztandarowych Powiatu Bełchatowskiego, Miasta i Gminy Bełchatów odprawiona została w intencji samorządowców z powiatu bełchatowskiego oraz mieszkańców. Była okazją do modlitwy i refleksji nad znaczeniem samorządu, będącego wyrazem wolności decydowania o losach tzw. malej ojczyzny. Po jej zakończeniu Arkadiusz Kowalczyk, założyciel bełchatowskiego koła Polskiego Towarzystwa Historycznego, przedstawił krótki rys najnowszej historii, której efektem była zmiana ustroju i rozwój samorządności w Polsce.

Zespół ds. Promocji