Sobota 27 kwietnia 2024

Samorządowcy oddali krew

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem oddział Bełchatów, zorganizowało akcję zbiórki krwi „Samorządowcy oddają krew”. Do akcji przystąpiło 34 urzędników, z których do oddania krwi zakwalifikowano 25 osób. Łącznie udało się zebrać ponad 11 litrów krwi.

- Niestety nie wszyscy chętni mogli ze względów zdrowotnych oddać krew– mówi Marek Jasiński, wicestarosta bełchatowski. - Ale i tak cieszymy się z liczby oddających, tym bardziej, że 15 osób po raz pierwszy oddawało krew. Liczę, że dzięki temu zwiększą grono krwiodawców regularnie oddających krew. Akcję „Samorządowcy oddają krew” będziemy teraz sukcesywnie powtarzać.