Piątek 26 kwietnia 2024

Seniorzy i wielkie sprzątanie

Nasze lasy wciąż trzeba sprzątać. Potwierdzają to coroczne akcje organizowane dla różnych grup mieszkańców powiatu w ramach edukacji ekologicznej prowadzonej przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. W jednej z takich akcji "wielkiego sprzątania" wzięli udział seniorzy.

W dniu 24 sierpnia br „Sprzątanie Świata 2012” na terenie powiatu bełchatowskiego zapoczątkowali seniorzy. Organizatorem akcji - już po raz kolejny - było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Seniorom zapewniono autokary, które dowiozły ich do miejsca zbierania odpadów oraz zorganizowano ognisko z kiełbaskami na podsumowanie akcji. Zaangażowanie uczestników „wielkiego porządkowania”  było ogromne i bardzo dokładne. Blisko siedemdziesiąt osób zebrało 47 sztuk 120-litrowych worków odpadów. Świadczy to nie tylko o imponującej aktywności i zapale uczestników akcji, ale również o wciąż niskiej „kulturze ekologicznej” odwiedzających nasze lasy.

- Cieszymy się, że wspólnymi siłami posprzątaliśmy w jednym z lasów, ale z drugiej strony wstyd nam za naszych współmieszkańców czy gości podróżujących przez nasz powiat, którzy wciąż wyrzucają śmieci nie tam, gdzie powinni – powiedział jeden z uczestników przedsięwzięcia.

Anna Kurzydlak
inspektor ds. edukacji ekologicznej